Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
kodaly-kids-edited

“1. Uluslararası İstanbul Kodály Günleri” -Macar Kültür Merkezi

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Marmara Üniversitesi ve Macar Kültür merkezi ile ortaklaşa düzenlediğimiz “1. Uluslararası İstanbul Kodály Günleri” Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Göztepe Kampüsü’nde 9-12 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu çalışma günlerinde ağırlıklı olarak Macar besteci ve müzik eğitimcisi Z. Kodály’in çocuk müzik eğitimi için öngördüğü müzik eğitimi yaklaşımları farklı disiplinlerde çalışılacaktır. Çalışmaların son gününde ise bir panel ile ülkemizde çocuk müzik eğitiminin dünü bugünü ve yarını tartışılarak Z. Kodály’in çocuk müzik eğitimi yaklaşımının ülkemiz çocuk müzik eğitiminde yeri ve uygulamaları ele alınacaktır.

Ülkemizde ilk kez Marmara Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bu buluşma ile akademik ve sanatsal ortamda farklı kurumlarda görev yapan herkesi bir araya getirme, bilimsel, sosyal ilişkilerimizi ve birlikte çalışma kültürümüzü geliştirme imkanı bulacağız.

Bilimsel ve eğitimsel programımızda ilginizi çekeceğine inandığımız alanlarda, alanlarının uzmanı olan Kodály Enstitüsünün değerli sanatçı ve akademisyenlerinin vereceği eğitimlerin, Ülkemizin çocuk müzik eğitimi konusunda sizlere farklı ufuklar, bilgiler ve anlayışlar kazandıracağını umuyoruz.

Eğitim günlerimize erken çocukluk döneminden ortaöğretim ve üniversiteye kadar bütün meslektaşlarımızın ve müzik öğretmeni adaylarımızın katılım ve katkılarını bekliyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Sibel Çoban

Genel Koordinatör

Yard. Doç. Dr.Ercan Mertoğlu

Proje Yürütücüsü

http://www.kodalyturkey.com/en/

 

Kategoriler

Translate »