Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
aiesec-explore-your-world

AIESEC Nedir? Nasıl Başvurulur? Yarın Değil Bugün Harekete Geç !

Vizyonumuz: Barış ve İnsan.

Kaynağı Potansiyelini En Verimli Şekilde Kullanmak

AIESEC, II. Dünya Savaşından sonra dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla Avrupalı öğrenciler tarafından 1948 yılında kurulan gençlerin kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri uluslararası bir platformdur. Üyelerine hem gelişim hem de yurt dışı staj fırsatı sağlayan bu kurum dünyanın en büyük öğrenci organizasyonudur. AIESEC Türkiye ise AIESEC Dünyasında en iyi ve en köklü ülkelerden biri olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Türkiye’de darbe zamanlarında bile kapatılmayan 2 kurumdam biri olmuştur (1. Kızılay 2. AIESEC) 2015 yılı itibariyle dünyanın 127 ülkesinde faaliyet göstermekte ve yaklaşık 70.000 üyesi bulunmaktadır.Türkiye’de 1954 yılında faaliyete geçmiş, 13 şubesiyle(Adana,Ankara,Antalya,Bursa,Denizli,Eskişehir,Gaziantep,İstanbul,İstanbul Asya, İzmir,Kayseri,Kocaeli, KKTC-Doğu Akdeniz ) faaliyet göstermektedir.

Fransızca açılımı ‘’ Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales’’ olan AIESEC, Türkiye’de ‘’Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği’’ açılımı ile bilinmektedir.

AIESEC’in herhangi bir siyasi eğilimi veya siyasi parti ile bağlantısı bulunmamaktadır. Birleşmiş Milletler ve UNESCO’ya danışmanlık etmektedir. Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonudur

AIESEC 1948 yılında 7 farklı ülkeden (Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç ve İsveç) gelen üniversite öğrencileri tarafından dünya barışına katkıda bulunmak ve topluma pozitif etki etmek amacıyla kurulmuştur.

Neden – Nasıl?

Bilgili, kültürlü ve uluslararası bakış açısına sahip liderler yetiştirmenin dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu çözüm olduğuna inanıyoruz. Günümüz gençlerine kendi potansiyellerinin farkına varıp konfor alanlarını terk edecekleri ortamı sağlamak için programlarımızla onları destekliyor ve dünyanın geleceğine yön veriyoruz

Kendi Dünyanı Keşfet!

Hayatını değiştirecek olan dopdolu bir tecrübe yaşamaya, farklı kültürleri tanıyıp konfor alanının dışına çıkmaya hazır mısın?

Farklı kültürleri tanıyacağınız ve çevrenizdekilerin hayatlarına dokunacağınız, 6-8 haftalık sosyal sorumluluk projeleri

Sınırlarınızı zorlayacağınız ve uluslararası iş tecrübesi edineceğiniz, 4. sınıf ve yeni mezunlara yönelik 3-12 aylık profesyonel iş fırsatları.

Her iki seçenek de seni bekliyor! DURMA! HAREKETE GEÇ!

AYRINTILI BİLGİLER VE BAŞVURU İÇİN:

http://aiesec.org.tr/

https://opportunities.aiesec.org/

 

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »