Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
agh-almanya-duyuruvakti.com

Almanya’da AGH Projesi – Çocuk Gündüz Bakım Merkezi “Kita Krone”

proje tanımı

Günlük bakım merkezi “Krone” Karlsruhe şehir merkezindedir. Merkez, 1 ila 6 yaş arasındaki 50 çocuğun 6: 30-17: 00 saatleri arasında tam günlük bir çocuk bakım hizmeti sunmaktadır. Gönüllü, günlük aktiviteleri çocuklar, sanat etkinlikleri, spor, deneysel etkinlikler, rol yapma, bina ve inşaat ile destekleyecektir. Gönüllünün çıkarlarına bağlı olarak, bu konulardan birini kendi atölye çalışmaları veya fikirleriyle destekleme ve bu konudaki kendi etkinliğini gerçekleştirme olanağı bulunmaktadır.
Gönüllü bir dil kursuna gitmek ve Almanca dil becerileri kazanmak veya geliştirmek için bir şans bulacak.
Gönüllünün 24 tatil günü var.

Kita Tatilleri: Yaz aylarında 3 hafta, kış aylarında 2 hafta.

konaklama, yemek ve yol ayarlamaları

Gönüllü, diğer AGH gönüllüleri ile birlikte bir evde barındıracaktır. Gönüllüler mutfak, banyo ve ortak bir odayı paylaşıyorlar. Herkes için ayrı bir uyku odası yok, ancak dönen bir sistemimiz var, böylece herkes bir süre kendi odasına sahip olabiliyor. Ayrıca misafirlerin ağırlanabileceği bir oda var.
Gönüllü her ay 110 € cep harçlığı ve 236 € para yardımı alıyor. Ayrıca, toplu taşıma araçları için bir bilet alacak.

proje sırasında eğitim

Varışta ve Ara Sınavda Eğitim

gönüllü profili

  • At least 18 years old
  • Interest in pedagogique work
  • Interest and some experiences in working with children in the age of 0-6
  • Good knowledge of English (understanding, speaking, writing, reading), basic skills in German would be helpful but aren’t obligatory
  • You have an accredited sending organization!!!! (PIC number, accreditation number, name and contacts on sending organization)
  • Open to get to know Germany and German culture and interested to live in another country for a year.

nasıl başvurulur

Lütfen gönderilecek kuruluşunuzun CV, Motivasyon mektubu, Bilgi ve PIC numarası, Fiziksel kapasitenin ve psikolojik performansın doğrulanması: http://www.jugendwerk-awo.de/fileadmin/redaktion/EVS/Confirmation_physical_capacity_psychological_performance.pdf

ek bilgi

Skype görüşmeleri 10 ve 19 Nisan’da gerçekleşecek Lütfen bu tarihlerde hazır olunuz. Davet edilecek iseniz size kısa süreyle bilgi vereceğiz. Lütfen neden motivasyon mektubunda gündüz bakım merkezinde çalışmak istediğinizi ve bu tür işler için motivasyonunuzun ne olduğunu açıkça belirtin.

ilgili bağlantılar

All infos about the project in one file!

Brochure about AWO Kitas in Karlsruhe

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »