Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde

Ankara Üniversitesi ‘Açık Ders Malzemeleri’ Erişme Açıldı!

Açık Ders Malzemesi: Ankara Üniversitesi’nde verilen dersler için bir akademik dönemi kapsayan (14 hafta) ders izlencesi, ders notları, ders sunumları, (Ppt, video, animasyon, vb.) örnek sınav ve çözümleri, örnek ödev, proje ve uygulamalar, ek okuma parçalarından olusan her türlü ders kaynağıdır.
Güncelleme
26.12.2017
Platformda Uygulanan Standartlar Yardım Kılavuzu ve Formlar Örnekler
  1. Teorik dersler bir akademik dönemi kapsayan 12 ya da 14 hafta/konuya bölünmüş ders notları şeklinde eklenmelidir.
  2. Eklenen ders notları sadece konu başlıklarından oluşmamalı, ilgili haftaya/konuya ait  yeterli düzeyde içerikler (uygun puntolarla hazırlanmış, en az 3-5 sayfa word/pdf belgesi ve/veya 8-10 slayt içeren powerpoint sunusu) yer almalıdır.
  3. Ögretim üyesi/üyelerine ait cv’ler yer almalıdır.
  4. Ders onay formu yer almalıdır.
  5. Ders izlence formu yer almalıdır.
  6. Modül dersler ile uygulama, öğrenci sunumu, vaka incelemesi, arazi çalışması vb. içeren dersler Modüler Dersler kategorisine eklenmelidir.
Eklenen açık ders malzemelerinde yer alan bilgi ve belgelerde, telif hakkı ve bilimsel etik ihlali bulunmamalıdır. Bu konularda her türlü sorumluluk açık ders malzemesini hazırlayan öğretim üyesi/üyelerine aittir.
İletişim: kutuphane@ankara.edu.tr

AÇIK DERS MALZEMELERİ NEDİR?

Açık Ders Malzemeleri, öğretim kaynaklarının internet üzerinden aktarımı esasına dayanmaktadır.

Eğer:
yardımcı materyal arayan bir öğrenci iseniz,
yeni bir ders hazırlamaya çalışan bir öğretim elemanı iseniz,
veya ilgilendiğiniz bir konuda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen bir bireyseniz,
Ankara Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri’ni yararlı bulacağınızı umuyoruz

Açık Ders Malzemeleri öğrencilerin dersle ilgili kaynaklarını zenginleştirirken öğretim üyelerine de verdikleri derslerin içeriklerini benzer dersleri verenlerle karşılaştırma, bunlardan yararlanma ve bunları geliştirme olanağı sağlamaktadır. Ayrıca kendini geliştirmek isteyen herkesin yararlanabileceği açık ders malzemeleri bu yönüyle yaşam boyu öğrenme için önemli bir kaynak oluşturmaktadır.

ANKADEM Ankara Üniversitesi’nin Moodle üzerinden tüm dünyadaki öğretim elemanları, öğrenciler ve kendi-kendine öğrenenler için açık ve ücretsiz öğrenme kaynakları sunduğu Açık Ders Malzemeleri platformudur.

Ankara Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri ders kredisi veya herhangi bir derece vaad etmez ve öğretim üyeleri ile iletişim kurmanıza yardımcı olmaz. Fakat çeşitli derslerin materyallerine kolaylıkla erişmenizi sağlar.

Ankara Üniversitesi Açık Ders Malzemelerinin telifleri ile ilgili konular dersi açan öğretim üyesinin sorumluluğundadır

KULLANIM KOŞULLARI

Bu site altında yer alan tüm açık ders malzemeleri “Creative Commons” lisansı kapsamında kullanıma açıktır. Bu lisans koşulları altında Ankara Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri ticari amaçla kullanılamaz.

https://acikders.ankara.edu.tr/

Kategoriler

Translate »