Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
cekcumhuriyeti-agh-duyuruvakti

Çek Cumhuriyetin’de AGH Fırsatı Son başvuru tarihi: 18/04/201

Proje tanımı

Koordinatörlüğümüz Trendum Projesi için Çek Cumhuriyeti’nde Ostrava’da yapılacak olan EVS – Challenge kabul edilen proje için iki gönüllü arıyoruz. Gönüllüler STK’da çalışacak ve yaptığımız tüm faaliyetlerde yer alacaklardır. Gönüllüler, genç insanlar ve gençlik çalışanları için uluslararası projeler hazırlayıp organize ederek, yerel halkımız için etkinlikler düzenlemeye yardımcı olur, faaliyetlerimizin tanıtımına yardımcı olurlar ve birlikte çalıştıkları ilkokuldaki çocuklar için etkinlikler de hazırlarlar. Gönüllülerin kendi faaliyetlerini ve miniprojectlarını gerçekleştirmek için birçok fırsatı olacaktır. Ayrıca yerel katolik kilise meclisi için çok yakın işbirliği içinde olduğumuz bazı etkinlikler hazırlamaya yardım edeceğiz, bu nedenle Hıristiyanlığa olumlu bakan gönüllüleri bekliyoruz. Onlara, öğrenme fırsatı vereceğiz, STK’da çalışmak nasıl bir anlam ifade ediyor, farklı hedef kitlelerle nasıl çalışılacağı, projelerin ve diğerlerinin nasıl düzenleneceği.

konaklama, yemek ve yol ayarlamaları

Gönüllüler, şimdi koordine ettiğimiz diğer kuruluşların gönüllüleri ile birlikte yurtlarda ağırlanacaktır. Herkes standart ekipmanlarla kendi odalarına sahip olacak.
Her ay kendi yiyecekleri için cep harçları ve para alacaklar. Lokantalara günlük menüye gidebilirler veya sadece kendileri için yemek pişirip organizasyonumuzda ısıtabilirler.
Gönüllülerin Ostrava nakliyesi için seyahat kartı olacak. Proje faaliyetleriyle ilgili gerekli tüm masraflar da karşılanacaktır.

proje sırasında eğitim

Projenin başında, gönüllülerin AGSP hakkında, Çek Cumhuriyeti’ndeki hayat hakkında bir eğitim kursu olacak ve Çekçe dilinde de temel kelimeleri öğrenecekler. Proje sırasında gönüllü Çek Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen eğitim kursuna katılacaktır. Ayrıca, proje yönetimi ile ilgili eğitim kursu da alacaklar.
Gönüllülerin haftada iki kez Çek dersleri var.

gönüllü profili

Yeni şeyler öğrenmeye açık genç insanlar arıyoruz. Belirli bir bilgi veya beceri beklemiyoruz. Kuruluşumuz Hıristiyanlığa dayanıyor ve bazı etkinlikler yerel katolik kilise ile bağlantılı olacak, bu nedenle Hıristiyanlığa olumlu tutum bekliyoruz. Gönüllüler de çocuklarla ve gençlerle çalışacak, bu nedenle bu hedef gruplara karşı olumlu tutum bekleniyor.

nasıl başvurulur

Projemizle ilgileniyorsanız, lütfen bize özgeçmişinizi ve kısa yaratıcı sunumunuzu kendinize gönderin – olabildiğince yaratıcı olunuz. Motivasyon mektubuna ihtiyacımız yok, lütfen, şu soruları cevaplayın:
1. Neden projemize başvurmaya karar verdiniz?
2. Hangi faaliyetleri sunabilirsiniz?

daha az olanağa sahip katılımcılar

Bu organizasyon sosyal engeller, eğitim zorlukları, kültürel farklılıklar veya benzeri olan genç insanlara yönelik ek rehberlik veya diğer desteklere sahiptir.

Name: Veronika Geryková

ilgili bağlantılar

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »