Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
kyk_dan_avukatlik_giris_sinavi_basvuru_sonuclari_duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Avukatlık Giriş Sınavı Başvuru Sonuçları

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 13 – 24 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurusu alınan Avukatlık Giriş Sınavına yapılan başvurular değerlendirilmiştir.

Avukatlık Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, atama yapılacak kadro sayısının beş katını geçmemek üzere başvuru yapanların KPSS (B)’den aldıkları KPSSP3 puan türüne göre sıralama yapılarak belirlenmiştir. Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan en yüksek puana sahip aday 92,17621 puana ve 50 nci sıradaki aday ise 87,61018 (baraj) puanına sahiptir.

Başvuru sonuçları http://basvuru.gsb.gov.tr adresinde yer almakta olup, Giriş Sınavına katılacak adayların Bakanlığımız internet sitesinden temin edecekleri “Sınav Giriş Belgesi” ile kimlik tespitinde kullanılmak üzere fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) yanlarında bulundurmaları ve sınav giriş belgesinde belirtilen tarih ve saatte sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »