Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
geo

GEO, Avrupa Birliği Projesi Katılımcı Arıyor!

Doğanın Kahramanları Kaz Dağları’nda Buluşuyor! – Heros of the Nature in İda! projesi Akçay/Balıkesir de 4-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 7 gün sürecek gençlik hareketliliği için Türk katılımcılar aranmaktadır.

Yer: Akçay / Balıkesir
Tarih: 4-10 Mayıs 2017
Kontenjan: 6 Kişi

Doğanın Kahramanları Kaz Dağları’nda Buluşuyor! – Heros of the Nature in İda! Projesi; Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Avrupa Komisyonu, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte ve fonlanmaktadır.

“Doğanın Kahramanları Kaz Dağlarında Buluşuyor!” projesi 7 ülkeden (Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, İtalya) 32 katılımcımız ile gerçekleştireceğimiz projemizde atölye çalışmaları, uygulamalı eğitimler, sunumlar, oyunlar, saha çalışmaları aracılığıyla katılımcılarımıza çevre hakkı konusunda katılımcı davranma, haklarının farkında olma ve bunları günlük pratiklere, karar alma süreçlerine yansıtmaları doğrultusunda çalışmalar yürüteceğiz. Çevre kavramının ve çevre bilincinin ülkelere hapsedilmesi düşüncesinin yanlış olduğu düşüncesiyle işbirliği geliştirmeyi, projenin etkisinin sadece Kaz Dağları ve Türkiye yerelinde kalmamasını sağlamaya çalışacağız. Projemiz kullanılan metotlar ve çalışma yöntemleri açısından, yeni girişimlerde nasıl bulunulacağına yönelik bir ilk adımdır. Aynı zamanda katılımcıların yaratıcı bakış açıları geliştirmelerini sağlayacaktır. Özelleşmiş olarak, çevre hakkı, aktif katılım, dahil olma konularında ne ölçüde ve nasıl etkili oluru da öğrenmeye zemin hazırlayan bir proje olacaktır. Ayrıca farklı ülkelerdeki gençlerin kendi yerellerinde karşılaştıkları engeller konusunda ve bunları nasıl aşabilecekler, aştıkları, getirdikleri çözümleri öğrenme noktasında da pozitif katkı sağlayacaktır.

Aşağıda belirtilen kriterleri sağlayan gençler arasından seçilecek gençler katılıma hak kazanacaktır:
-18 – 30 yaş aralığında olmak
-Minimum pre- intermediate seviyede İngilizce yazmak ve konuşmak
-Hareketliliğin temel konularına ilgili ve öğrenmeye istekli olmak
-7 gün boyunca atölyelere eksiksiz katılım gösterebilecek ve enerjisi yüksek.
Tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir.
Proje süresince konaklama ve yemek masrafları karşılanacak olup, katılımcı sadece kendi yerel yol masrafından sorumlu olacaktır.

İlgili kişilerin kureselcevredernegi@gmail.com adresine katılım taleplerini belirten bir e-postanın yanı sıra İngilizce CV ve neden katılmak istediklerine dair bir açıklamada bulunmaları (motivasyon mektubu) gerekmektedir.
Projede yer almak isteyen katılımcılarımız için son başvuru tarihi 17 Nisan 2017 saat 17.00’dur.

Kategoriler

Translate »