GÜBRETAŞ Eğitim Bursu Başvuruları Başladı!

gubretas-burs-basvurusu

Kuruluşundan bu yana Türkiye tarımına katkı sağlamayı misyon edinen GÜBRETAŞ, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmak amacıyla ziraat fakültelerinde lisans düzeyinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna ilk sınıftan başlayarak lisans eğitimi boyunca burs desteği vermektedir.

10 yılı aşkın süredir lisans düzeyindeki çok sayıda ziraat fakültesi öğrencisine burs desteği verildi. Ayrıca düzenlenen Bursiyer Buluşması etkinlikleriyle geleceğin ziraat mühendisi olacak bu öğrencilere akademik, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri de verildi.

2017-18 döneminden itibaren GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nun kapsamının genişletilmesiyle ziraat fakültelerindeki Tezli Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri de bu burs desteğinden yararlanabilmektedir.

Başvurular 31 Ekim 2019 Perşembe 23:59 tarihine kadar aşağıdaki linklerden erişilecek formla internet üzerinden yapılacak. Başvuru sonuçları en geç 15 Kasım 2019 Cuma 17:00 itibariyle www.gubretas.com.tr internet adresinde açıklanacak.

10 Ekim 2019 saat 17:00 itibariyle başlayacaktır. Başvurular 31 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer