Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde

Heinrich Böll Stiftung Derneği Burs Programı Başvuruları Başladı!

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği (HBSD) olarak Mart 2008’den itibaren kırsal kalkınma veya enerji verimliliği/yenilenebilir enerji alternatiflerinin geliştirilmesine yönelik bir burs programı yürütmekteyiz. Burs programımıza dahil olan öğrencilerden beklentilerimiz; kırsal kalkınma veya enerji verimliliği/yenilenebilir enerji alanlarına yönelik hazırlayacakları tezlerinin HBSD’nin program başlıklarının temel değerlerine uyumlu, sosyo-politik bir angajman ile yüksek derecede bilimsel katkı sunuyor olması.

Yeni dönem burs programı için son başvuru tarihi: 22 Haziran 2018 Cuma günüdür!

Başvurular;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
  • YÖK tarafından tanınmış bir Türkiye üniversitesinde yüksek lisans programına kayıtlı,
  • Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji / enerji verimliliği konularını belirlemiş öğrenciler tarafından yapılabilmektedir.

Başvurular adrese posta, kargo veya elektronik posta aracılığı ile yapılabilmektedir.

Burs başvuruları ile ilgili sonuçlar en geç 31 Ağustos 2018 tarihine kadar başvuru yapanların kişisel mail adreslerine e-posta ile bildirilecektir.

Burs: Aylık 150 Euro olan burs miktarının yanında, iki sömestr başında öğrencilere 150.- Euro tutarında araştırma ve kitap parası verilecektir.

Burs Başvurusu için Ayrıntılar

Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin yüksek lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği burs için gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Gerekli evraklar, başvuru tarihi, değerlendirmeler, kriterler vb. için yukarıdaki bağlantıya tıklayınız.

Kaynak: https://tr.boell.org/tr/burs

 

Kategoriler

Translate »