Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
duyuruvakti, karaman gençlik derneği

KARAMAN GENÇLİK KULÜBÜ VE ERASMUS+ PROGRAMLARI

Karaman’ın ilk ve tek uluslararası gençlik kuruluşu…

Karaman Gençlik Kulübü Derneği , bir grup gencin 2010 yılı Kasım ayında temelde uluslararası gençlik projeleri yürütmek için kurduğu bağımsız ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Ancak, bu şekilde faaliyetlerine başlayan Karaman Gençlik Kulübü Derneği, dernek yönetiminin ve gönüllü gençlerin sosyal sorumluluk duyguları ve iyi niyetleri birleşerek günden güne gelişim göstermiştir.

Bu süre zarfı içerisinde Youth in Action ve Erasmus programı kapsamında otuzdan fazla uluslararası gençlik projesi yürütmüş ve dahil olmuştur. Aynı zamanda yerelde sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmeye devam etmiştir.

Derneğimiz 2016 yılı ocak ayında 3 katlı ve nezih bir binaya sahip olmuştur. Yabancı dil eğitimleri, enstrüman kursları, kişisel gelişim eğitimleri, sosyal sorumluluk etkinlikleri gibi gençliği ve gençlerin gelişimlerine odaklanan faaliyetlerine devam etmektedir. 2016 yılında 15 yerel etkinlik, çocuklar için 3 farklı yabancı dil ve enstrüman kursu, yetişkinler için 3 farklı dil kursu  ve Erasmus kapsamında 5 hareketlilik projesi gerçekleştirmiştir.

Amaçlarımız;

-Gençlerin ve dezavantajlı gençlerin Atatürk ilkeleri doğrultusunda, ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici, yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak,

-Ulusal ve Uluslararası projelerde yer almak,

-Yeni projeler üreterek bu projeler aracılığı ile gençler arasında değişim ve eğitim programları yapılmasını sağlamak,

-Kurslar, eğitimler, seminerler, konferanslar, geziler vb düzenlemek,

-Kültürlerarası etkileşimi ve öğrenmeyi destelemek,

-Çeşitli hibe programları, ulusal-uluslararası eğitimler, projeler, seminerler… hakkında bilgilendirme yapmak,

-Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlamak,

-İl düzeyinde yapılacak olan gençlik organizasyonlarında diğer gençlik kuruluşları ile koordinasyonu gerçekleştirmek,

– 15bine yakın öğrencisi bulunan ilimizdeki Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde, üniversite öğrencileri ile direkt temasa geçebilmek, yereldeki faaliyetlerimizin kalitesini artırmak amaçlı, yönetiminde kulübümüz gönüllülerinin yer aldığı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Gençlik Kulübü Topluluğu kurulmuştur. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılından başlamak üzere ortak faaliyetler yürütülmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİYE ULAŞMAK

PROJELERE VE AVRUPA GÖNÜLLÜLÜK HİZMETLERİNE HEMEN BAŞVURMAK İÇİN

http://www.karamanyouth.org/haberler/

http://www.karamanyouth.org/

Kategoriler

Translate »