Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
Muş Vakfı Bursu

Muş Vakfı Bursu, MUŞVAK Bursu

Muş Vakfı Bursu, 2017-2018 Öğretim yılı burs başvuruları için formu tıklayınız. MUŞ VAKFI burs_formu 2017

Muş Vakfı Bursu Başvuruları 15 eylül-15 ekim tarihlerinde başvuru formunu doldurarak bursmusvakfi@gmail.com e-mail adresine gönderilerek yapılacaktır.

Muş Vakfı Bursu Başvuru Kriterleri (ayrıntılı bilgi için burs yönetmeliğini okuyunuz)

-T.C.Vatandaşı olmak

-Kendisinin ya da anne babasının (üçünden birinin) Muşlu olması

-Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması

– Yurt içinde Devlet üniversitelerini kazanmış olmak.(lisans öğrencisi olmak ,Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.)
-Vakıf Üniversitelerinde okuyan öğrenciler için %100 başarı bursu ile yerleşmiş olma kriterleri aranacaktır.

-Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

-Her aileden yalnızca bir kardeşe burs verilir.İki kardeş başvuramaz.

Muş Vakfı Bursu, Not:

1-Ara sınıflar için 2.25 not ortalaması ya da alttan dersinin kalmamış olması ve disiplin suçunu işlememiş olması şartları aranmaktadır.

2-Bursunuz çıktıktan ve web sayfamızda ilan edildikten sonra sizlerden belgeleriniz istenecektir.Bursunuz kesinleşmeden vakfımıza herhangi bir belge göndermeyiniz.Belgeleriniz incelendikten sonra bursunuz kesinleşecektir.Burs başvuru formundaki beyanlarınız ile belgelerinizdeki beyanlarınız arasındaki bilgiler doğru çıkmazsa başvurunuz kabul edilmez gerekli hukuki işlemler başlatılır.

3-İstanbul’da okuyan öğrencilerimiz başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilecek gün ve saatte vakıf merkezinde mülakata alınacaklardır.Diğer şehirlerimizde okuyan öğrencilerimiz ise belgeleri üzerinde incelemeye tabi tutulacaklardır.

4-Bursa ve Muş’ta okuyan öğrencilerimizin başvuruları kabul edilmeyecektir.

5-Muş Vakfı yönetim kurulu 2017-2018 öğretim yılı öğrenci burslarını kasım-haziran ayları toplam 8 ay olmak üzere aylık 175 tl olarak belirlemiştir.Burslar her ayın son iş günü bursiyerlerimizin hesaplarına yatırılır.

6-Burs başvurları 15 eylül-15 ekim tarihlerinde www.musvak.org.tr web sayfamızda yayımlanacak olan başvuru formunu doldurarak bursmusvakfi@gmail.com e-mail adresine gönderilerek yapılacaktır.

7-Eski bursiyerlerimizin yeniden başvuru yapmalarına gerek yoktur.Üniversitelerinden istenen belgeleri incelendikten sonra burs komisyonumuz tarafından burslarının devam edip etmeyeceğine karar verilir.(not ortalaması ve disiplin suçunun olup olmadığına bakılır.)

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »