Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
şahinbey belediyesi burs

Şahinbey Belediyesi Bursu, Üniversitelilere Destek

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, öğrencileri eğitime teşvik etmek için yapmış olduğu hediye ve destek halkasına bir yenisini daha ekleyerek Şahinbey İlçesi’nde ikamet eden tüm aktif lisans ve ön lisans üniversite öğrencilerine 200 TL destekte bulunuyor.

Eğitime verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Şahinbey Belediyemiz, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden sonra üniversite öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Şahinbey’de ikamet eden üniversite öğrencilerine 200 TL destekte bulunan Şahinbey Belediyesi, öğrencilerin umudu olmaya devam ediyor.

25 Aralık’a Kadar Devam Edecek

Şahinbey İlçesinde ikamet etmek şartıyla bütün üniversite öğrencilerine verilen destek için il dışında okuyan öğrencilerin aileleri ve Gaziantep’te eğitim gören öğrenciler sabahın erken saatlerinde Şahinbey Belediyemizin Kültür Merkezi’ne gelerek başvuruda bulundular. 25 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek olan başvuruya Şahinbey ilçesinde ikamet eden üniversite öğrencileri faydalanabilecek.

Öğrencilerimizin Yanındayız

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, ilk gün başvurusunun 10 binin üzerinde olduğunu belirterek, “ Daha önce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine destekler sağladık. Aynı zamanda şehirde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü kurstan faydalanma imkânı sağlıyoruz. Üniversite öğrencileri içinde bir destek yapalım diye düşündük. Kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde şu an ilçemizde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerimize ister Gaziantep’te okusun ister şehir dışında okusun onlara 200 TL destek sağlıyoruz. Bugün de müracaatları alıyoruz şu an yaklaşık 10 binin üzerinde müracaat aldık. Bu müracaatları yapan herkese bu ay içinde hemen ödemelerini gerçekleştireceğiz. Bu konuda herhangi bir sayı sınırlaması yok. İlçemizde ikamet eden ne kadar üniversite öğrencisi varsa bu imkândan faydalanabilir“ diye konuştu.

İnanılmaz Bir Proje

Başvuru yapmaya gelen öğrenciler Şahinbey Belediyemizin yapmış olduğu bu destek karşısında oldukça mutlu olduklarını belirterek, “ Açıkçası önce inanmamıştık. Daha sonra sosyal medya üzerinden ve belediyeden aldığımız bilgiler doğrultusunda buraya geldik. Bizim için çok önemli bir yardım Şahinbey Belediye Başkanına çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Başvuru: Şahinbey Belediyesi’nden yapılacaktır.

Yusuf Kaplan

Kategoriler

Translate »