Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
kadin-lider

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması

Teknolojinin Kadın Liderleri Ödül Kategorileri

1. Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı: Ortaokul veya lise düzeyinde bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu konuda katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci
2. Genç Teknoloji Yıldızı: Bilişim teknolojileri alanında çalışmaları ile fark yaratan, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, çevresinde değer yaratan üniversite öğrencisi kız
3. Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider: Bilişim sektörüne hizmet veren, tedarik zincirinde katma değer yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici
4. Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Startup): Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı, son 3 yılda Startup kurmuş girişimci kadın lider
5. Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi: Yazılım teknolojileri alanında uzman, uygulama pazarını takip eden, en yeni teknolojilerle başarılı projelere imza atmış başarılı kadın yazılımcı
6. Yılın Başarılı Kadın CIO’su: Stratejik yönetimden, operasyonel sürece kadar iş süreçlerinde teknolojiyi en iyi kullanan, bulut bilişimden mobile kadar farklı alanlarda firmasının iş süreçlerini değiştiren, çalıştığı şirketin teknolojiyle büyümesine öncülük eden kadın lider.
7. Engelleri Aşan Kadın: Fiziksel engellere rağmen, teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider.
8. Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi: Türkiye’nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine önayak olmuş, katkılarıyla toplumumuzda iz bırakan başarılı kadın öğretim görevlisi.
9. Bulut Bilişimle Fark Yaratan Kadın Lider: Bulut çözümleriyle bilişim alanında fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici

Microsoft Türkiye Teknolojinin Kadın Liderleri Katılım Koşulları

Yarışma Detayları:
Bu yarışma Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri LTD. ŞTİ. (Bellevue Residences, Levent Mahallesi; Aydın Sokak No:7, Levent 34340; İstanbul, Türkiye) ev sahipliğinde gerçekleştirilmektedir.

Uygunluk:
Bu yarışma Microsoft çalışanları, aile fertleri, Microsoft’u temsil yetkisine sahip kişiler ve Microsoft’a profesyonel açıdan bağlı kişiler hariç Türkiye’de ikamet eden 18 yaşından büyük her kişiye açıktır. 18 yaşından küçük katılımcılar ancak velilerinin rızası ve imzalı onayıyla yarışmaya katılabilirler.

Katılım:
Yarışmaya katılım ücretsizdir. Katılımcılar yarışmaya aşağıda detaylarla belirtilmiş 9 kategoriden birini seçip, kendi başarı hikayelerini anlatan hikayelerini yalnızca .doc, .docx ve .ppt dosya formatlarından bir tanesini seçerek yüklemekle yükümlüdür.

Microsoft, kayıp, formatı bozuk veya geç yüklenmiş dökümanlardan sorumlu değildir. Yarışmaya katılım için herhangi bir satınalma gerekmemektedir. Katılım bütün Hükümler ve Koşulları kabul etmeyi gerektirir. Microsoft, bu Hükümler ve Koşulları ihlal eden her kişiyi yarışmadan diskalifiye etme hakkına sahiptir.

Önemli Tarihler:
Yarışma 07 Mart 2017 08:00 saatinden 21 Nisan 2017 17:00 saatine kadar devam edecektir. 25 Nisan 2017 tarihinde yarı final değerlendirmesi, 22 Mayıs 2017 tarihinde final değerlendirilmesi yapılacaktır. Her kategorinin kazananları 31 Mayıs günü Microsoft Türkiye Istanbul binasında yapılacak etkinlikte açıklanacaktır. Bu değerlendirmeler Microsoft ve yarışmaya destek veren sivil toplum kuruluşları yetkililerinden oluşturulacak bir jüri heyeti tarafından yapılacaktır.

Kazanan Listesi:
9 farklı kategoride belirlenen finalistler isimlerinin halka açık kullanılmasına izin vermektedir. Bu kişilerin isimleri bütün Microsoft, Aydın Doğan Vakfı ve KAGİDER’in sosyal medya platformlarında yayınlanma haklarını bu kurumlara vermektedir.

Başvuru ve Detaylar için Tıklayınız

Kategoriler

Translate »