Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde
work-and-study-ireland

Work And Study Nedir? Nasıl Başvurulur?

AKADEMİK YIL PROGRAMI

 

İrlanda’da Akademik yıl programı olarak bilinen 25 hafta dil okuluna kayıt olmanın avantajları nelerdir, Work & Study programı ile aynı mıdır, ücretleri nedir gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir yazı.

 

AKADEMİK YIL PROGRAMI NEDİR?

 

Akademik yıl programı, İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna verilen isimdir. Akademik kelimesi kafaları karıştırmasın. Bu programla, 25 hafta yani 6 ay İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bu programın bir diğer adı ise Work & Study (oku ve çalış) programıdır.

irlanda-work-and-study-programi

 

AKADEMİK YIL PROGRAMININ AVANTAJLARI

 

  • İrlanda’da 25 haftalık Akademik Yıl Programına kayıt olduğunuz taktirde, haftada 20 saat part-time çalışma izni sağlanmaktadır. İrlanda’da saatlik asgari ücret 9.25€’dur. Part-time yani yarı zamanlı çalışarak yaşam giderlerinizi rahatlıkla çıkartabilir hatta para bile biriktirebilirsiniz. İrlanda’da çalışma imkanlarını incelemek için buraya tıklayınız.

irlanda kisa donem calisma

  • Full-time çalışma izni verirler mi derseniz, bu programla o da mümkün. Sadece yaz aylarında ve sömestr tatil döneminde İrlanda’da tam zamanlı çalışabilirsiniz.
  • Akademik yıl programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatma imkanına sahip olursunuz. Yani, 6 ay dil eğitimi aldıktan sonra 2 ay daha İrlanda’da fazladan kalma hakkına sahip olursunuz.

irlanda-akademik-yil-dil-okulu

  • Akademik yıl programında da Genel İngilizce kursları gibi dersler Pazartesi’den Cuma gününe kadar olmaktadır. Kursun yoğunluğunu siz belirleyebilirsiniz. Haftada 15, 20 veya 25 saatlik ders olarak seçenekler mevcuttur.
  • Üstelik bu programın herhangi bir sabit başlangıç dönemi yok. Dil okullarında sürekli öğrenci döngüsü olduğundan dolayı, yıl içinde her Pazartesi yeni kayıtlar alınmaktadır. Size hangi Pazartesi uygun ise o tarihte başlayabilirsiniz.

NOT: Akademik yıl programı, uzun dönemli öğrenci vizesi kategorisine girdiğinden dolayı, kursa başlamayı planladığınız tarihten 2 buçuk ay öncesinde vize işlemlerine başlanmasını önermekteyiz. İrlanda öğrenci vizesi gerekli evraklar ve detaylar için buraya tıklayınız.

 

AKADEMİK YIL PROGRAMI ÜCRETLERİ

 

İrlanda’da akademik yıl programı ücretleri, okuldan okula değişmektedir. Aşağıda, yıllardır çalıştığımız ve kalitesine güvendiğimiz dil okullarından bazılarının fiyatlarını bulabilirsiniz.

 

 

Kategoriler

Translate »