Burs Haberleri, Proje Duyuruları, AGH, Güncel Burslar Duyuruvakti'nde

YAŞAR HOLDİNG STAJ İLANLARI!

yaşar-holding-staj

Bütün bir yıl beklediğin ilan şimdi yayında!..

Yaşar Topluluğu

1927 yılında denizcilik malzemeleri ve boya satışı yapmak üzere Durmuş Yaşar tarafından İzmir’de kurulan “Durmuş Yaşar Müessesesi”, bugün Türkiye’nin lider şirket gruplarından olan Yaşar Topluluğu’nun temelini oluşturmaktadır. Bu yıl 72. Yılını kutlayan Yaşar Topluluğu, farklı sektörlerde faaliyet gösteren 21 şirketi, 24 fabrika ve tesisi ile 2 vakfıyla Türkiye’ye hizmet vermekte, Yaşar Topluluğu 7.500 çalışanı ve uzun yıllara dayanan sanayi topluluğu kimliği ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürmektedir.

Yaşar Topluluğu, gıda ve içecek, boya, tarımsal üretim, kağıt, turizm, dış ticaret ve enerji iş kollarında faaliyet gösteren lider markalara sahiptir. Özellikle gıda ve içecek ile boya, Topluluğun ana kollarını oluşturmaktadır. Topluluğun lider markaları Pınar ve Dyo, Türkiye’de “tüketici tarafından en çok bilinen markalar sıralamasında” ilk sıralarda yer almaktadır.

Eğitim ve Gelişim Süreci

“Kendini geliştirme” Yaşar Topluluğu’nun temel yetkinliklerindendir. Bu kapsamda çalışanlarına kendini geliştirme fırsatları sunan Yaşar Topluluğu, onların kişisel ve yönetsel becerilerini artırmanın yanı sıra teknik eğitimlerle de gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Yaşar Topluluğu eğitim programlarının temel amacı; Topluluğun ve şirketin hedeflerine ulaşması ile birlikte bireylerin hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlamalarına destek olacak bilgi ve becerilerin artırılması ve Yaşar Topluluğu Temel ve İş Ailesi yetkinliklerinin geliştirilmesidir. Ayrıca, çalışanların farklı ve güncel konulardaki yenilikleri takip etmelerini ve uluslararası bir vizyon kazanmalarını sağlayacak eğitim programları oluşturulmaktadır.


Yaşar Topluluğu’nun çalışanlarına sunduğu gelişim imkanları kapsamındaki eğitim programları; Oryantasyon Eğitimi, İşbaşı Eğitimi, Kişisel Gelişim, Yönetim Becerileri ve Uzmanlık konu başlıkları altında sınıf içi ve Yaşar Akademi e-öğrenme platformu kullanılarak düzenlenmektedir. İşe yeni başlayanlar için gerçekleştirilen oryantasyon programları ile çalışanların Topluluğun bütününü görmesi, kurum kültürünü tanıması, değerlerini içselleştirmesi ve Topluluğa adaptasyonunun hızlandırılması hedeflenmektedir.

Yaşar AkademiYaşar Akademi; içeriği gün geçtikçe zenginleşen Yaşar Topluluğu’nun öğrenme portalıdır. İçeriğinde e-eğitimler, makaleler, dergiler, haberler ve duyurular yer almaktadır. Yaşar Topluluğu çalışanları istedikleri zaman, istedikleri yerden Yaşar Akademi öğrenme platformuna erişim sağlayarak gelişimlerine katkı sağlayabilmektedir.
Yaşar Holding

Gelişim Programları
Topluluğumuzda mevcut yeteneklerin geliştirilmesi amacı ile çeşitli gelişim programları bulunmaktadır.

Yönetici Yetiştirme Havuzu Programı“Yaşar Topluluğu kendi yöneticisini kendisi yetiştirir” düşüncesi ile 1996 yılından bu yana Yönetici Yetiştirme Havuzu Projesi (YYHP) uygulanmaktadır. Tüm Topluluk şirketlerinden geleceğe yönelik olarak yatırım yapılması planlanan, potansiyeli yüksek adaylar seçilerek 18 aylık bir gelişim programına tabi tutulmaktadır.
Yaşar Holding

YYHP ile genç yönetici adaylarını tanımak, üyelerin vizyonunu geliştirmek ve eğitmek, kariyer gelişimlerini izlemek, potansiyellerini geliştirecek proje ve aktivitelere katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Değişik şirketlerde çalışan kişileri bir araya getirerek iletişimi kuvvetlendirme ve genç yönetici adaylarına Yaşar Topluluğu’nu tanıma fırsatı sağlanmaktadır.

Program üçlü bir yapıda organize edilmektedir.

Eğitim çalışmaları: Yönetim ve liderlik becerileri, kişisel gelişim, ihtisas eğitimlerinin yanı sıra üyelerin farklı konularda bilgi ve fikir sahibi olmaları için seminerler düzenlenmektedir.

Mentorluk: Proje üyeleri ile onlar tarafından seçilen ve gönüllü olarak bu görevi üstlenen Topluluk yöneticileri (mentor) arasında birebir görüşmeler ile kurulan ilişkidir.

Proje Çalışmaları: Üyelerden üst yönetimin belirlediği bir alanda grup çalışması ile proje yapmaları beklenmektedir. Aynı zamanda departmanlarındaki iş süreçlerinde iyileştirmeye yönelik bireysel bitirme projesi gerçekleştirmektedirler.

Yönetici Geliştirme SemineriYaşar Topluluğu’nda 2011 yılında müdür kademesinde işe alınan veya terfi ederek müdür olan yöneticilerimizin gelişimlerine yönelik “Yönetici Geliştirme Seminerleri” organize edilmeye başlanmıştır. Programın amacı; yöneticilerimizin farklı yetkinliklerini geliştirmektir. Bu amaçla, beş modülden oluşan program; temel yöneticilik becerileri, kişisel gelişim ve uzmanlık eğitimlerini kapsamaktadır.
Yaşar Holding

Yaşar Topluluğu’nda stajla deneyim kazanmak için hemen başvur. http://kariyer.yasar.com.tr

Kategoriler

Translate »