2020 İçin Nasıl Plan Yapılır ve Hayatınızı Nasıl Değiştirirsiniz

2020-icin-nasil-plan-yapilir-ve-hayatinizi-nasil-degistirirsiniz
@camilla_jane_

2020’de yaşamınız için nasıl bir plan yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? Yıl sonu hızla yaklaşırken, hayatınızın kontrolünü ele geçirmek ve planlamaya başlamak için daha iyi bir zaman yoktur.

Daha gençken, muhtemelen kariyerinizde ve hayatınızda gezinmenize yardımcı olan bir danışmanınız veya amiriniz var. Zaten kariyerinizin ötesinde değil, gelecek için ne istediğinizi çok fazla düşünmeniz gerekmiyordu. Ama artık sadece kariyerinizle ilgili değil. Şimdi bu senin hayatınla ilgili. Nerede yaşamak istersiniz? Ne yapmak istiyorsun? Seni ne mutlu eder? Gerçekten 2020’yi en iyi yıl yapmak istiyorsanız – hayatınızı planlamanın zamanı geldi. Şimdi.


BİRİNCİ ADIM

KENDİNİZE RÖPORTAJ

Hayatınız için bir plan yapmanın en kolay yollarından biri kendinizle röportaj yapmaktır. Kendinize birkaç kolay soru sormak istemiyorum, derin düşünme demek istiyorum. Hayatınızın sonunu düşünün. Örneğin, 100 yaşındasınız ve biri size ulaşmaktan en çok gurur duyduğunuz şeyi soruyor.

Hayat hikayenizi duymak istiyorlar. Şimdi başla. Hayatınızı ters sırada yazın. Ne başardın? Kiminle zaman geçirdin? Yapacağını hiç düşünmediğin ama yaptığın tek şey neydi? Her şeyi nasıl başardınız?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtları düşünmek için biraz zaman ayırın, çünkü 2020’ye kadar cevapları yerine koymaya başlamak istiyorsunuz.


İKİNCİ ADIM

MÜKEMMEL YAŞAMINIZ

Şimdi bir görselleştirme alıştırması yapma zamanı. Mükemmel yaşamınız neye benziyor? Uyandığınız andan başlayın. Nerede uyanıyorsun? Bu mükemmel yaşamı gözünüzde canlandırın ve unsurlarını yazın, ama gerçekçi olun. Aniden bir Ferrari ile uyanmayacaksınız, bu yüzden başlamayın.

Hayattaki önceliklerinizi not edin ve uyumlu olduklarından emin olun. Önceliğiniz olmayan şeylere çok fazla zaman harcıyorsanız, 2020’ye kadar en iyi hayatınızı yaşamaya başlayabilmeniz için ayarlamaya çalışın. Hak ettiğiniz hayatı yaşamak için kendinize izin verin. Güzel şeyler yapın, seyahat edin ve ne yapmak istiyorsanız yapın – bu sizin hayatınız ve eğlenceye kavuşacaksınız!


ADIM ÜÇ

ÖLDÜRÜCÜ DARBEYİ HAZIRLA

Büyük hayal kurmanın ve acımasızca dürüst olmanın zamanı geldi. Böylece hayalinizdeki hayatı yaşamak, büyük işler başarmak ve öncelikleriniz için daha fazla zaman kazanmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacaksın? Kısa cevap: rahatsız edilmek.

Rahat olmak, hedeflerinizi kırmanıza yardımcı olmaz. Halihazırda yaptığınız şeyleri yapmak, hayalinizdeki hayatı yaşamaya bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olmak değildir.

Günün her saniyesinde bir katil plana ihtiyacınız var ve aniden uyanmayacağınızı ve spor salonuna gitmek / sağlıklı yemek yemek / o romanı yazmak için motive olmayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bunların hiçbiri uygun zamanlarda gerçekleşmez, zaten paketlenmiş hayatınıza uymaları gerekir.

Bir plan oluşturmanın en basit yolu Hedef 2020 Günlüğü’dür. Ocak ayını haritaya eklerken hedeflerinizi not edin. Ardından, bu günlüğün haftalık zamanlı genel bakış bölümlerine gidin ve gerçekten bir plan yapın. Programınız zaten paketlenecek – bu yüzden hedeflerinizi yaşamınız boyunca çalıştırmanız gerekiyor.

Sıkı çalışma ve kendinizi rahatlık alanınızdan çıkarmak, hayalinizdeki hayatı yaşamanın tek ‘sırrı’dır. Gelecek yıl ne başaracaksınız?

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer