2020’de Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Belgeseller

@_hollyt

Netflix henüz 2020 sürümünün tam listesini yayınlamamış olsa da, bu 2020’de beklediğiniz en iyi belgesellerin listesi olabilir. 2019’dan gelen en iyi belgesellerle ve bu yıl beklenen bir kaç çift belgesel ile güncellendi, hedeflerinizden biri daha fazla ufuk genişleten şeyler izlemekse sizlere sıraladık.

Gerçek suçtan siyasete, bunlar bu yıl görmeniz GEREKEN belgeseller.


MCQUEEN

Küçükken Alexander McQueen’i hatırlarsanız, muhtemelen basının ona nasıl atıfta bulunduğunu hatırlarsınız. Givenchy’nin sadece 27 yaşında baş tasarımcısı olan bir taksi şoförünün oğluydu ve hem moda dünyası tarafından aranan hem de kaçındı. Bu dahi tasarımcının gerçeği, korkunç bir geçmişi olan yalnız, perili bir adam oldu. Lanet olası ve sevimli bu belgesel, bizi çok yakında terk eden bir yeteneğin aşk mektubu.


PERIOD: END OF STORY

Bir grup erkeğe bir dönemin ne olduğunu bilip bilmediklerini, sadece boş bakışlarla karşı karşıya kaldıklarını sorduğunuzu düşünün. Adet döneminiz geldiğinde hayal edin. Hindistan’daki küçük bir köyde, bu birçok kadın için gerçek. Amerikan lise öğrencileri para topladıktan ve düşük maliyetli, biyolojik olarak parçalanabilen bir ped yapma makinesi gönderdikten sonra yaşamları değişir. Bu film, mesafe, kültürel değerler veya gereken çabadan bağımsız olarak, dünyada gerçek bir fark yaratabileceğinizi gösteriyor.


AMERICAN FACTORY

Barack ve Michelle Obama’nın Netflix ile ortak bir yapım şirketi olduğunu duymamış olabilirsiniz. Eğer benim gibi yapmadıysanız, bu ilk oluşturdukları filmdir. Bu belgesel, Çinli bir milyarder 2.000 Amerikan işçisini işe aldığında neler olduğuna bir göz atıyor. Bu, iki farklı kültür hakkında cidden göz alıcı bir belgesel. Amerikalılar başlangıçta memnun olsa da, Çin standartlarında çalışması beklendiğinde – işler plana göre gitmez.


THE GREAT HACK 

Sahte haberlerin ardındaki gerçek nedir? Cambridge Analytica skandalı aklımızın çoğunda hala taze olduğunda, gerçekte ne olduğunu ve Cambridge Analytica’nın gerçekte kim olduğunu öğrenmenin zamanı geldi? Hikayeye, başlangıçta onu kıran gazetecinin gözlerinden bakarak, bu hikayenin arkasındaki verilerin akıl almaz şekilde yanlış kullanımını ve neden internette gördüklerinize asla gerçekten güvenmemeniz gerektiğini öğrenin.


BLUE PLANET

Mavi Gezegen, insanlığın dünya üzerindeki etkilerine çoğu zaman yürek parçalayan bir bakış. Özellikle Blue Planet II (Netflix’te de var) ile karşılaştırdığınızda. Doğayı, hayvanları ve pencerenizin dışındaki dünyayı öğrenmeyi seviyorsanız, bu sizin için bir belgesel. Artı, David Attenborough’u kim sevmez? Her ne kadar 2020’de yayınlanmamış olsa da, bu kesinlikle 2020’deki en iyi Netflix belgesellerinden biridir – yine de izleyin!


FYRE FESTIVAL

Fyre festivali hiç olmadığı kadar büyük bir festivaldi. Kesinlikle çarpıcı ve kıskanç görünen Instagram görsellerinin arkasındaki gerçek panik bu belgeselde görülebilir. Genellikle komik, bize beklenmedik kahramanlar verildi (Andy King ve herkese su almak için ne yapmak istediği sonsuza kadar hafızamda yakılacak). Konuşmayı konuştuğunda ne olduğuna şok edici bir bakış ama yürüyemiyorum. İnsanlara dünyayı vaat edin ve onlara soğuk peynirli sandviçler, çadırlar ve genel kaos verin ve tarihe geçeceksiniz. Her şeyin nasıl geliştiğini şok edici!


EVIL GENIUS

Gerçek suçu bizim kadar seviyorsan, bunu seveceksin. Lütfen bu durumu çok fazla okumayın, çünkü en şok edici kısımlardan biri başlangıçta olur. İzledik, büyüledik, bu hikayenin gerçekte ne hakkında olduğundan emin değildik ve sonra… şok olduk. Hikaye göründüğü gibi değil ve suçlular oldukça açıktı ama asla kanıtlanmadı. Bunu seveceksiniz, şimdiye kadar gördüğüm en iyi suç belgesellerinden biri ve 2020’deki en iyi Netflix belgeselleri için kesin bir yarışmacı.


THE STAIRCASE

Yeterince alamayan herkes için başka bir gerçek suç doktoru. Bunun içinde bazı şok edici bükülmeler var. Kathleen Peterson 2001 yılında bir merdivenin dibinde ölü bulundu. Kocası, bu tür davalar için olağan olan şüpheli oldu – değil mi? Ama ne olduğunu bilmediğini söylüyor. Bir davetsiz misafir içeri girdi, bir baykuş ona saldırdı ya da merdivenlerden düştü, ancak geçmişinden ürkütücü bir şekilde benzer bir ölüm yeniden incelendiğinde, bu zorlayıcıyı cehenneme çevirmek için onun üzerinde yeterli şüphe var.


DIRTY MONEY

Bu altı bölümlük belgesel, karanlık finans yeraltı dünyasını bilmek isteyen herkes içindir. Dürüst olmak gerekirse, bankaların uyuşturucu kartelleriyle nasıl çalıştığını, şirketlerin bizi kar peşinde nasıl dolandırdıklarını ve ahlaki açıdan yozlaşmış kişilerin adaletten nasıl kaçtığını öğrenmek için şok olacaksınız. Bu, dünyayla ilgili hislerinizi değiştirecek sulu, mutlaka izlenmesi gereken bir şey.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer