Başarılı Olmak İstiyorsanız Hayatınızı Planlamanın 3 Yolu

basarili-olmak-istiyorsaniz-hayatinizi-planlamanin-3-yolu
@aimeesong

Tüm hayatınızı planlamak için en iyi günlük planlayıcı nedir? Ne tür bir işçi olduğunuza ve size uygun planların türüne bağlıdır. Planlama, çoğumuz için doğal olarak gelmez. Aslında, kendi yaşamımızı yöneten projenin bir kişiye büyük miktarda gereksiz stres getirebileceği kanıtlanmıştır. Hepsini bir araya getirmek için bazı ipuçları ister misiniz? Yapmanız gereken her şeyin önüne geçmek için neden bu mermi günlüğü kesmek denemiyorsunuz?

Ama cesaretiniz kırılmasın – HEP oradayız ve HEP hayatta kaldık. Başarılı bir planlayıcı olmak için izlemeniz gereken bazı temel sütunlar vardır. Hepsi uyarlanabilir, cana yakın ve her şeyden önce keyifli olmalılar.


1. KENDİNİZE KARŞI GERÇEKÇİ OLUN

Asla uyanmayın ve yapılacak A4 sayfasıyla yüzleşmeyin, çünkü bunu ASLA yapmazsınız.

Yapılacak en iyi şey, işlerinizi öncelik sırasına sokmaktır – her birinin yanına bir bitiş tarihi ekleyin ve bunun ne kadar sürede tamamlanacağınıza dair bir tahmin yapın. İşleri bugün, yarın, üç gün içinde tamamlanması gereken göreve göre ayırın. Burada zamanınızı nasıl temalandıracağınızı öğrenin.

Gerçekte görevlerinize ulaşmak için en iyi günlük planlayıcısı, olduğunuz kişi ile çalışan bir planlayıcıdır. Okulda, farklı yetişkin türlerini (örneğin görsel öğrenenler) öğrendiğimizi unutmayın, bu yetişkin yaşamı için de geçerlidir. Tüm farklı planlama türleriyle çalışan bir planlayıcı var ve bu da İşi Yapma planlayıcısı.


2. KENDİ HESABINIZI YAPIN

Çalışma haftanızın ilk gününde wifi’nizi kapatın ve önceki çalışma haftasından öncelikli çalışma görevlerinizi tamamladığınızdan emin olun. Kendinizi ancak gelen kutunuzu dolduran sonsuz e-postalar görürseniz bunalırsınız. Yeni e-postalar korkutucu olacak şekilde tasarlanmamıştır – onları tavsiye ve yardım arayan göndericiler olarak kabul edin, bu olumlu bir şeydir. Ayrıca, ihtiyacınız olduğunda gelen kutunuzu burada nasıl dağıtacağınızla ilgili bazı ipuçlarımız var.

Bir uygulama veya en iyi günlük planlayıcısı kullansanız da izci de tutun. Bir görev yaparken ortaya çıkan sorunları yazmak, kendiniz, amiriniz veya ekibiniz için harika bir geri bildirimdir. Bir dahaki sefere benzer bir işlem yaptığınızda gerekli olacaktır.


3. RAHATINIZI ARTIRIN

Uzaktan çalışma artık yaygın olarak ‘çalışma yolu’ olarak kabul edilmektedir, bu nedenle uzaktan çalışabilmek için haftada 1-2 gün seçin. Alternatif olarak, kütüphane, kahve dükkanı, eviniz veya uzak bir sıcak masanız gibi sakin bir yer bulun ve gün boyu sizin olun.

Çalıştığınız ortamın keyfini çıkarmayı unutmayın. Planınızı uygulamaya koyduktan sonra, rahat olmak, işi yüksek bir standartta tamamlamanızı sağlayacaktır.


4. İŞİN ARKASINDAKİ KİŞİYİ DÜŞÜNÜN

Bir işi bitirdiğiniz için kendinizi tebrik edin ve uzun çalışma süreleri arasında egzersiz yapın – kalkın, bakın ve işin arkasındaki kişiyle kendinizi yeniden ifade edin.

Bilimsel çalışmalar, ekranların önünde uzun saatler boyunca% 20 daha fazla nem kullandığımızı gösterdiğinden, nemlendirmeyi de unutmayın. ‘İşleri Halletme’ planlayıcısı, su alımınızı izlemenize yardımcı olacak, böylece gerçekten yeterince su içtiğinizden emin olabilirsiniz! Son olarak, dışarı çıkın – yağmur veya parlaklık. Zihninizin düzenli molalara ihtiyacı vardır, bu yüzden onları aldığınızdan emin olun.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer