Günlük Tutma Fikri Nasıl Sizleri Anında Mutlu Edebilir

bir-gunluk-fikri-nasil-sizleri-aninda-mutlu-edebilir
@prettylittlefawn

Günlük ranjınızı yükseltin ve bir minnettarlık günlüğü başlatın. Hayatınızı büyük ölçüde artırabilecek aklınıza gelmeyen bazı minnettarlık dergileri de vardır. Burada şükran günlüğüne ellerini götürebilir ve hayatınızın her gününden en iyi şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

1.

DOKTORA DAHA AZ GÖRÜNÜN

Günde bir giriş, mutlaka doktoru uzak tutmayabilir, ancak gerekirse doktora gitme olasılığınızı artırır. Ayrıca vücudunuzla daha uyumlu olmanızı sağlar ve stresi azaltmak fiziksel sağlığınız için birçok fayda sağlayabilir. Yoğun işinize sağlıklı bir yaşam tarzını nasıl uyacağınızı buradan öğrenin.

Neden? Araştırmalar, neyi takdir ettiğimizi düşündüğümüzde, sinir sisteminin sakinleştirici kısmının tetiklendiğini, stres hormonlarını azalttığını ve vücuda tüm iyi titreşimleri serbest bıraktığını, gerginliği serbest bıraktığını ve sizi ağrı ve ağrılara daha az eğilimli hale getirdiğini gösteriyor!

2.

DAHA EMPATETİK OLACAKSINIZ

Şükran günlüğü avantajları daha empatik olmayı içerir, bu nedenle birisiyle ilişki kurma ve sempati duyma olasılığınız daha yüksektir. Bu, kendinizi daha iyi hissettiğiniz için daha iyi arkadaşlıklara ve genel olarak daha iyi bir refah duygusuna yol açabilir. Benlik saygınızı artırmak ister misiniz? İşte hayatta kazanıyormuş gibi hissetmenin dokuz küçük yolu.

Neden? Diğer insanların sizin için yaptıkları iyiliğe odaklandığınızda, sevildiğinizi, önemsendiğinizi ve takdir edildiğinizi hissedersiniz ve diğerlerinde iyiliği daha iyi görebilirsiniz.

3.

AŞIRI STRES VE ÖFKENİZİ BIRAKIN

Derginize her gün minnettarlığa odaklanarak stres, öfke, saldırganlık ve diğer olumsuz duyguları hafifletin. Gününüzdeki iyi şeylere odaklandığınızda yaşam, dünya veya diğer insanlar hakkında vurgulanmak çok daha zordur.

Neden? Şükran günlüğü, düşüncelerinizi ve duygularınızı sizi strese sokan şeylerden hayatlarımızda değerli bulduğunuz şeylere kaydırmanızı teşvik eder. Düşüncelerimiz ve duygularımız olumlu yansımalara geçtiğinde, davranışlarımız da olumlu yönde değişir.

4.

KENDİ COŞKUNUZ OLUN

Düzenli şükran uygulayan kişilerin zihinsel olarak daha güçlü olabileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu, iyileştirilmiş psikolojik davranış da dahil olmak üzere faydaların ötesine geçer ve ne kadar başa çıkabileceğinizin derinliklerine iner. Travma sonrası stres bozukluğundan anksiyeteye kadar tamamen ortadan kalkmayabilirler, ancak bir fark göreceksiniz.

Neden? Minnettarlığa odaklandığınızda, daha büyük resmi daha net görebiliyor ve hayatınızdaki pozitifleri hatırlayabiliyorsunuz, ayrıca daha fazla sosyal destek aramayı daha kolay bulacaksınız. Bu, kötü olayların sizi etkilemesine izin verme olasılığınızın daha düşük olduğu ve stresli durumlardan geri dönme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Stresinizi yönetmek için biraz yardım ister misiniz? Stresli bir günlük yapılacaklar listesinin nasıl oluşturulacağını buradan öğrenin.

5.

KAPATMAK İÇİN KOLAYCA BULABİLİRSİNİZ

Şükran dergileri, ne kadar iyi uyuduğunuzu ve ne kadar uyuduğunuzu geliştirmeye yardımcı olabilir. Özellikle stres bir tetikleyici ise, gece terörü ve uyku felci gibi uyku bozukluklarını bile etkileyebilir. Sabahları nasıl dinleneceğinizi artıracak, sizi minnettarlığa daha da açık hale getirecek ve pozitif bir mutluluk döngüsüne başlayacaktır. Daha enerjik hissederek nasıl uyandığınızı buradan öğrenin.

Neden? Şükran gibi olumlu duygular sinir sisteminizdeki gevşeme tepkisini aktive eder. Günlük minnettarlığın uykuya dalmak için gereken zamanı azalttığı, uyku kalitesini ve süresini artırdığı gösterilmiştir.

6.

HEDEFLERİNİZİ ALT EDİN

Minnettarlık dergisi faydalarının küçük düşüncesinden biri, günleriniz boyunca minnettar olduğunuz şeyi yazmanın fiili eyleminin, hedeflerinizi, ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı daha net görmenize yardımcı olabilmesidir.

Hedeflerinizi planlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, neden burada üç yıllık bir yaşam planı denemiyorsunuz? Eğer işiniz, ilişkiniz veya hayatınızın başka bir alanı ile ilgili girişler bulmakta zorlanıyorsanız, bu bir değişikliğin yapılması gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

Neden? Araştırmalar şükran günlüğü tutan kişilerin hedefleri üzerinde kontrol grubundaki insanlardan daha fazla ilerleme kaydettiklerini göstermektedir. Minnettarlık ve şükran duymak aslında sizi hedeflerinize doğru çalışmaya teşvik edebilir!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer