Gelecek Haftayı Parçalamak için Mükemmel Pazar Ritüeli

@soniaheartsfashion

Mükemmel Pazar rutini nedir? Her şey geri dönüp Netflix’i izlemek ya da haftanın önüne geçmek ve bazı büyük organizasyonlar yapmak mı? Neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Açıkçası, her hafta sorunsuz bir şekilde ilerlemek istiyorsunuz, hedeflerinizi parçalamak ve yapmak istediğiniz her şey için yeterli zamana sahip olmak istiyorsunuz ve başarılı olmak istiyorsunuz.

Peki, Pazar günü sizi haftanın geri kalanına hazırlamanıza yardımcı olabilecek ne yapmanız gerekiyor? Bu, 2020 için mükemmel bir Pazar rutini.

1.

Çalışmanız Gerekmiyorsa Çalışmayın

Hepimiz suçlu olduğumuz bir şey. Hafta sonları biraz iş peşinde koşmak, çünkü ileride olduğumuzu hissettiriyor. Her zaman yapılabilecek daha çok şey var, değil mi? Ve bu zihniyetle beyninizi yakacaksınız. Pazartesi günü bitkin ve halsiz hissetmek istemezsiniz, bu yüzden kesinlikle dünyanın sonu olmayan şeyler Pazartesi’ye kadar bırakın.

Hafta sonları çalışıyorsanız, izin günlerinizde çalışmayın ve orada olmadığınızda da iş hakkında düşünmemeye çalışın. Beynine biraz yer aç.

2.

Sonuç İnceleme ve Eleştirme

Pazar günü, geçen haftayı bir düşünün. Daha iyisini ne yapabilirdin? Gelecek hafta ne gibi değişiklikler yapmanız gerekiyor? ‘Hayatta Kazanımlar’ günlüğünü, yedikleriniz, ne kadar uyuduğunuz, ne kadar su içtiğiniz, arkadaşlarınız ve ailenizle ne kadar zaman geçirdiğiniz gibi şeyleri izlemek ve yapmanız gereken iyileştirmeleri yapmak için kullanabilirsiniz.

3.

Katı Beyin Baskısı Yapın

Hayır, dikkatli olmaktan bahsetmiyoruz, ancak bu iyi bir başlangıç. Her şey beyin dökümü ile ilgili. Bir not defteri alın ve aklınızdakileri dökmeye başlayın. Yapmanız gereken şeylerden, sahip olduğunuz hedeflere ve hatırlamanız gereken şeylere kadar, beyninizdeki her şeyi taşımak size endişe verecek ve odaklanmayı zorlaştıracaktır.

Bütün bunları bir parça kağıda dökün, daha sonra tüm yapılacak işlerinizi ele almak için haftada bir plan yapmak için kullanabilirsiniz.

4.

3 Amaç Sistemi Oluşturma

2020 hedeflerinizi takip etmek için haftada 3 hedefinizin olduğundan emin olun. Bunlardan biri işle ilgili olabilir, ancak diğerleri haftanın başında belirlediğiniz hedeflere bağlı olmalıdır. Bu, yapmanız gereken her şeyi takip etmenize ve üzerinde çalışmanız gereken bir şey vermenize yardımcı olacaktır. Haftalık olanlar gibi daha küçük son tarihler aylık olanlardan daha iyidir – bu şekilde çalıştıklarınızı erteleme olasılığınız daha düşüktür.

5.

Buluşma Gecesi Ayarlayın

Hayır, bir uygulama açmaktan ve eşleştirmekten bahsetmiyoruz – bu eğlenceli olabilir. Bunun yerine, sizin için bir tarih gecesi planlayın. Bütün bir akşamı engelleyin ve yapmak istediğiniz her şey için zaman bulun. Bu eğlenceyi yapmak için başkalarını da dahil edebilirsiniz, biftek evlerinden yerel tapas barına kadar hafta ortası tarihler yapmaya başladığımızdan, hafta çok daha kırılmış durumda.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer