Mutlu Uyan: Süper Şarjlı Sabah Rutini Nasıl Oluşturulur

@katiecung

Bir yaşam planlayıcınız varsa, şimdi onu çıkarmanın ve üzerinde çalışmaya başlama zamanı. Rutini nizi yükseltmek ve kendinizin en iyi versiyonu olmak için daha iyi bir zaman yoktur, bu yüzden sadece üç basit adımda nasıl bir yaşam planı oluşturacağınızı öğrenin.

Birçok insan her sabah aynı sıkıcı rutine uyanıyor. Sabahları her zaman günün en heyecan verici veya eğlenceli zamanları değildir, ancak bu 8 basit değişiklikle sabahınız süper şarjlı ve üretken olabilir.


1.
SABAHINIZI GECEDEN BAŞLATIN

Önceki geceyi sabahınızın bir parçası olarak düşünün – süper şarjlı bir sabah rutini nin olması planlamayı gerektirir.

Bu süre boyunca, ertesi sabah ne yapmak istediğinizi düşünün ve tüm gün boyunca yaşam planlayıcınızda bir yemek hazırlama planı hazırlayın, böylece ne pişirip yiyeceğinizi düşünerek zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Bazı örneklere ihtiyacınız varsa yedi günlük süper sağlıklı yemek planımıza göz atın.


2.
YAPILACAKLAR LİSTESİ HAZIRLAYIN

Yapılacaklar listesi yazmak, sabah boyunca odaklanmanıza yardımcı olur ve daha sonra günün geri kalanında beyninizi takip eder. Yapılacaklar listenizi bir gece önce veya sabahları yaşam planlayıcınıza yazabilirsiniz, ancak hangisini seçerseniz seçin, kısa tutun.

Bunun gibi bir planlayıcıyı yaşam planlayıcınız olarak kullanabilir veya size daha fazla alan sağlıyorsa çizgili bir not defterini deneyebilirsiniz. Kendinize çok fazla görev vermek yardımdan daha fazla stres yaratacaktır. Bu listede, telefonunuza bakmanıza izin vermeden önce yapılması için üç küçük hedef yazmayı deneyin.


3.
SIFIR EKRAN SÜRESİ

Alabildiğince dayanılmaz, ilk uyandığınızda herhangi bir ekrana bakmanıza izin vermeyin. Telefonunuzu almayı düşünmeden önce bu üç küçük görevi yapılacaklar listenizden işaretlediğinizden emin olun.

Bununla mücadele ediyorsanız, dikkatinizi dağıtmasını önlemek için tüm cihazlarınızı kilitli bir kutuya veya başka bir odaya yerleştirmeyi deneyin. Burada daha fazla odaklanmak için bazı ipuçlarına göz atın.

4.
KURBAĞA YİYİN

“Sabah canlı bir kurbağa yiyin ve günün geri kalanında daha kötü bir şey olmayacak.” – Mark Twain. Basit bir ifadeyle, listeden kurtulmak için önce yapılacaklar listenizde hayal ettiğiniz en kötü şeyi yapın.

Bu aynı zamanda işi daha hızlı yapar ve günün geri kalanı için size olumlu bir görünüm verir. Burada çalıştığınız ilk saatte kullanmanız gereken beyin hazırlama hackini öğrenin.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer