Spor Salonu Gerektirmeyen Takibi Kolay Bir Fitness Rutini Nasıl Oluşturulur

nasil-fitness-plani-olusturulur

Kendi fitness planlarınızı oluşturmak baş ağrısı olabilir. Bir spor salonu üyeliğine veya bir antrenöre bir servet harcamak istemiyorsanız, kendi fitness planınızı oluşturmanız ve onu nasıl planlayacağınızı iyi anlamanız gerekir.

Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan her şey zaten içinizdedir. Neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz, doğru zihniyet ile hedeflerinize ulaşabilir ve gerçekte takip etmek istediğiniz fitness planları yapabilirsiniz. Anahtar, onu eğlenceli hale getirmek ve ilerlemenizi izlemek planlama yapmaktır. Bununla birlikte, fitness planlarınızı olabilecekleri en iyi hale getirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

TUTARLI OLUN

Sonuç almak istiyorsanız tutarlı olmanız gerekir. Doğru aktivite ve dinlenme karışımıyla yapılabilen ve sizi gözyaşlarına boğmayan bir program oluşturmanız gerekir. Kendinizi takip etmek için kendi özel Instagram hesabınızı başlatın veya bir grup arkadaşınıza gönderin. Kendinizi yolunda tutmak için yiyeceklerinizi, egzersizlerinizi ve her şeyi paylaşın.

İYİLEŞME AKTİVİTENİZİ HAZIRLAYIN

Aktif iyileşme için iki gün seçmelisiniz. Bir egzersiz günü ve bir dinlenme günü. Dinlenme gününüzde hafif egzersiz yaparsanız, yoğun bir egzersiz seansından daha hızlı iyileşirsiniz. Yüzme veya uzun bir yürüyüş enerjiyi yakar ve stresi azaltır, ancak en önemlisi kaslarınızın iyileşmesine ve ağrıyı hafifletmesine yardımcı olur.

Köpük haddeleme aktivitesi aktif geri kazanım için iyidir. Kendinize masaj çubukları, lakros topları ve silindirler alın ve egzersizinizi doğru şekilde yapmak istiyorsanız iyileşmenizi aktif hale getirebilirsiniz.

BİRAZ DA KARIŞTIRIN

Dinleyin, çok fazla egzersiz sizleri sıkacaktır. Sizi çok fazla meşgul etmeyecek bir egzersiz rutini oluşturmanız gerekir. Bunun için birkaç farklı egzersiz etkinliği seçebilirsiniz. Bunu için YouTube üzerinden çeşitli egzersiz videoları izleyebilir veya faydalı bulduğunuz kitaplardan alabilirsiniz.

Her egzersizde aynı şeyi yaparsanız, motivasyonunuzu çok hızlı kaybedersiniz! En önemli şey, kendinizi takip etmenizi ve meşgul olmanızı sağlamak için birçok farklı teknik öğrenmenizdir. Her hafta, farklı bir kas grubunu, örneğin bir hafta kol, iki hafta abs, bacak üç hafta hedefleyin. Mümkünse egzersizlerinizi de değiştirin, çember, barre gibi yeni dersleri deneyin ve heyecanlı kalarak yolda kalın. Ayrıca, gerçek sonuçlar aldığınızdan emin olmak için her seferinde çabalarınızı yavaş yavaş artırmayı unutmayın.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer