Yorgun Olduğunuzda Daha Fazla Enerji Almak için Az Bilinen 6 İpucu

yorgun-oldugunuzda-daha-fazla-enerji-almak-icin-az-bilinen-6-ipucu
@aimeesong

Daha fazla enerji için ipuçları arıyorsanız ve sadece sabahları başınızı yastıktan kaldırmak için dört kat espressoya ihtiyacınız varsa, bunu duymanız gerekir.

Kendinizi yakıyorsunuz! Yapmaya çalıştığınız her şey enerjinizi daha hızlı tüketmektir! Kendinizi denediğiniz her şeyle düşük enerjili bir rutubete sürüklüyorsunuz. Kahveyi şimdi durdur! Tam bir enerji revizyonu zamanı!

Kan şekeri seviyenizi bilin

Tamam, bunu bilmiyor olabilirsiniz ancak düşük glisemik yüke sahip yiyeceklerin (fasulye, kepekli tahıl, kahverengi pirinç ve fındık) kan şekeri seviyeniz üzerinde küçük bir etkisi vardır.
Ekmek, spagetti, patates ve şekerli meyve suları gibi yiyeceklerin daha fazla enerjiye yardımcı olabileceğini düşünebilirsiniz, bilirsiniz, şekerli bir içecek içtikten veya biraz şeker yedikten sonra patlarsınız, bu harika, ancak takip eden çarpışma enerjinizi tüketir Çok daha hızlı. Burada yapmanız gereken sağlıklı atıştırmalık swaplarını öğrenin.
Kan şekerinizi sabit tutmak ve kan şekeri damlalarını önlemek için yüksek glisemik yüke sahip gıdalardan kaçının!

Yeterince demir alın

Yorgunluğunuz ve düşük enerjiniz kaybolmuyorsa, ne yaparsanız yapın demir eksikliği anemisine sahip olabilirsiniz. Demir almak için kırmızı et, demirle güçlendirilmiş tahıl, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru fasulye yiyin. Demir kutu

Bunun böyle olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuza danışın – yeterince almanıza yardımcı olacak bir takviyeye de ihtiyacınız olabilir!

Bu, çoğu insanın gözden kaçırdığı enerji için en kolay ipuçlarından biridir, demir seviyenizi kontrol edin!

Bitki dolabına baskın yapın

Dolabınızda biberiye kuruduysanız, şanslısınız demektir. Çok fazla kafein içmek yerine (çalışmalar yarım bardağın aslında birden fazla bardağa göre daha iyi olduğunu göstermektedir) elinizde küçük bir tutam alın ve kokuyu soluyun.

Biberiye kokusu canlandırıcı bir uyarıcı olarak bilinir, böylece birkaç fincan kahve içmeden kendinizi güçlendirilmiş hissedebilirsiniz. Enerji seviyenizi artırmak için aromaterapiyi başka nasıl kullanabileceğinizi buradan öğrenin.

İki bardak buzlu su iç

Kendinizi her gün aynı zamanda çöktüğünü görürseniz, susuz kalmış olabilirsiniz.

Suyun sıcaklığı fazla bir fark yaratmaz, ancak buzlu su size ek bir uyandırma çağrısı verebilir. Araştırmalar,% 2 kadar az dehidrasyonun enerji seviyenizi etkileyeceğini gösteriyor.

Kendinizi çöktüğünüzü hissediyorsanız bir şişe su alın!

Uyku açlığı moduna geçin

Daha fazla uyku almak yerine, yorgun olursanız, biraz gözünüzü ALMAMAYA odaklandığınızda kesintisiz uykunun daha kolay geldiğini görebilirsiniz.

Elbette, bunu ancak örneğin bir hafta sonu yapmak güvenliyse yapın! Normal zamanda yatmak yerine, geç kalın ve erken kalkın. Bunu bir Cumartesi gecesi yaparsanız, Pazar gününe kadar yatmadan önce uykuya dalmış olacaksınız ve Pazartesi günü dinlenmiş hissederek uyanabilirsiniz! Bazı uyku ipuçlarına ihtiyacınız varsa, sizi aldık, yorgun olmadığınızda nasıl uyuyacağınıza dair kılavuzumuza göz atın.

Bu, uzun mesafeli bir uçuş gibi, uyku döngünüzü sıfırlayacak ve vücudunuzu görkemli uykuya alıştıracaktır.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer